Kolejna wystawa w Starej Wozowni czeka na zwiedzających. Tym razem impresje z podróży do Gruzji i Armenii Jowity Niemczyk

Dodane 14 grudnia 2015

Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem gości i  licznie zebranej publiczności odbyło się w  Starej Wozowni  czyli w sali wystawowej CAS w Sępólnie Krajeńskim  w dniu 4 grudnia 2015 roku.

Wystawa pn. „ Gruzja i Armenia – impresje z podróży” zawiera 30 fotografii Jowity Niemczyk, które  prezentują  mieszkańców Tbilisi i Erywania, przepiękne góry Kaukaz oraz widoki zapierające dech w piersiach . Jak mówi  sama autorka : „ Podróż do tych krajów odbyłam w maju tego roku. Choć Decyzja o wyjeździe była spontaniczna i całkowicie przypadkowa to zawsze wiedziałam, że chcę kiedyś zwiedzić ten zakątek świata. O Gruzji nie wiedziałam prawie nic, słyszałam tylko, że ludzie są bardzo otwarci i życzliwi i lubią Polaków .Moje doświadczenia przerosły wszelkie oczekiwania. Zawsze też marzyłam to tym, aby przenieść się w czasie i można powiedzieć ,że to była taka podróż” .

Dla tych z Państwa, którzy chcą dowiedzieć się więcej , a być może planują podróż do Gruzji , to rekomendujemy książkę Macieja Jastrzębskiego „Klątwa Gruzińskiego Tortu”. Autor w bardzo ciekawy sposób opowiada o historii i polityce, o kulturze i tradycjach, o wojnie, która toczyła się w Gruzji w 2008 roku, a także przepysznej gruzińskiej kuchni i wspaniałym winie. Książka ta dostępna jest w Bibliotece Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Wystawa czynna będzie dla zwiedzających do 31 grudnia br.

Przedstawiamy także fotorelację z pierwszego  wernisażu wystawy Jowity Niemczyk.

Zdjęcia wykonał  Szymon Szwochert

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |