W Klubie Podróżnika „O Paryżu znanym i mniej znanym”

Dodane 21 grudnia 2015

Piosenką „Pod dachami  Paryża”, w czwartkowe popołudnie (10.12.2015 r.), w czytelni sępoleńskiej biblioteki, która na ten czas  przemieniła
się we  francuską kawiarenkę, rozpoczęło się spotkanie  Klubu Podróżnika.
Tematem wieczoru był Paryż. O tym jaki on jest, czy zachwycił, czy też rozczarował, opowiedzieli zebranym   klubowicze, którzy uczestniczyli w
jesiennej wycieczce do tego miasta. Podczas spotkania zaprezentowano film „Krajanie w Paryżu”, przygotowany ze zbiorów  fotografii uczestników wyjazdu a ilustrujący przebieg wycieczki oraz pokaz multimedialny omawiający paryskie  zabytki i obiekty.

Na spotkaniu obecny był Dariusz Tusznio z Novum Travel – organizator tej wycieczki, który nawiązując do klimatu Paryża opowiedział o innych francuskich miastach, które warto zobaczyć, a które mają swój niepowtarzalny urok.

Paryż rozczarował jedynie pochmurnym niebem. Zauroczył swoją  przepiękną architekturą oraz niepowtarzalną atmosferą. Wyrazem tego  jest
wiersz  napisany i zaprezentowany przez  Grażynę Kuziołę.  Dodatkową atrakcją wieczoru był poczęstunek w iście francuskim stylu.