Ferie w bibliotece na półmetku!

Dodane 25 stycznia 2016

Jak co roku podczas ferii zimowych biblioteka tętni życiem. Tegoroczne zajęcia charakteryzowała duża różnorodność, a więc każdy mógł wybrać coś dla siebie. Zabawy literackie i językowe, podstawy kodowania, zabawy plastyczne, warsztaty teatralne  – to tylko kilka z propozycji jakie biblioteka zaoferowała uczestnikom w pierwszym tygodniu.

Oprócz zajęć tematycznych odbyło się spotkanie z Zofią Mikołajewską - byłym pracownikiem kolei oraz panem Ryszardem Broczkiem, który wprowadził dzieci w świat rzeczy i urządzeń już zapomnianych. Podczas zajęć powstał również pomysł na zorganizowanie sesji fotograficznej. Motywem przewodnim były mole książkowe. Wykonania zdjęć w książkowej scenerii podjął się fotograf, pan Marcin Kujawa.

Wielkim sukcesem okazały się również zajęcia prowadzone przez „Burzę mózgów” – grupę projektową działającą w ramach Strefy Innowacji. Młodzież podzieliła się z młodszymi kolegami wiedzą na temat warsztatu filmowego. Co ciekawe w rolę ekspertów wcieliły się osoby, które jeszcze nie tak dawno same brały udział w zimowych i letnich zajęciach w bibliotece. Efektem wspólnych działań były krótkie materiały reklamowe oraz specjalny filmiki z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka (dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=0uztE8v3dgs).

Przed nami jeszcze drugi tydzień wesołych zabaw i ciekawych spotkań. Bądźcie
z nami na bieżąco!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |