„W słowach zamknąć fale… w Marysinie”

Dodane 26 stycznia 2016

Zmęczeni pędem życia, hałasem, natłokiem zalewających nas informacji, szukamy chwili wytchnienia w „natury sercu”pod takim hasłem upłynęło sobotnie popołudnie w kręgu poezji i promocji tomiku wierszy Teresy Ruthendorf – Przewoskiej.

W tym niezwykłym spotkaniu uczestniczyło wielu miłośników poezji, rodzina oraz szerokie grono przyjaciół Autorki. Publiczność w skupieniu wysłuchała recytowanych utworów, które w przepiękny sposób zaprezentowali przyjaciele Pani Teresy.

Na co dzień Teresa Ruthendorf-Przewoska jest lekarzem. Pani doktor podkreśliła, że wykonywany zawód jest jej wielką pasją. Mimo to znalazła w swoim życiu czas na pisanie wierszy, które przez dłuższy czas spoczywały na dnie szuflady. „Ożyły” dopiero po namowach przyjaciółki – profesor Jowity Kęcińskiej Kaczmarek, która cały czas motywowała autorkę do pokazania swej twórczości światu.

Spotkanie przebiegło w przemiłej i pełnej wrażeń atmosferze. Wieczór uświetnił zaprzyjaźniony z Panią Doktor zespół folklorystyczny „Krajanie” z Wielkiego Buczka. Publiczność przyjęła twórczość „Nowej Lokalnej Poetki” z wielkim aplauzem, kwiatami  i słowami uznania.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |