W życiu fajne jest …życie

Dodane 28 stycznia 2016

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny filmowej i teatralnej.  Debiutował w 1979 roku w filmie Jerzego Hoffmana „Do krwi ostatniej”. Od tamtej pory sukcesywnie poszerzał swój dorobek aktorski, zajmując się również podkładaniem głosu do filmów animowanych oraz reżyserując spektakle teatralne. Niezwykle pozytywna postać polskiej sztuki aktorskiej  czyli  Artur Barciś.

Nazywa się go mistrzem drugiego planu i bardzo charakterystycznych ról. Mamy nadzieję, że ci którzy mieli możliwość wypić kawę w towarzystwie tak znakomitej postaci, odbyć wędrówkę przez koleje życia aktora, a także usłyszeć kilka ciekawych anegdot, nie zawiedli się. Aktor podchodzi do swojej osoby z dużym dystansem, nie wstydził się mówić o
trudnych tematach, wspominał różne, zabawne sytuacje. Bardzo żartobliwie odnosił się do swej „drobnej” postury. Tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli nas odwiedzić zapraszamy do lektury książki Marzanny Graff pt: „Rozmowy bez retuszu”. Publikacja została wzbogacona wieloma zdjęciami, które pochodzą z prywatnych zbiorów aktora. Dzięki nim dużo łatwiej można sobie wyobrazić wiele wydarzeń z jego życia, ludzi z jego otoczenia. Ukazuje także kulisy pracy teatralnej i filmowej, mówi o spotkaniach z wielkimi twórcami polskiego kina  i teatru.

Pełna ciepła książka niesie podstawowe przesłanie, że marzenia się spełniają…

 

fot. Andrzej Ossowski, Marcin Misiak

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |