Zimowe szaleństwo zakończone!

Dodane 1 lutego 2016

W zeszły piątek zakończył się drugi tydzień zimowych zajęć dla najmłodszych organizowanych przez naszą bibliotekę

Tym razem w zajęciach udział wzięły dzieci młodsze. Każdy dzień przynosił nowe atrakcje. Po zabawach integracyjnych uczestnicy udali się w literacką podróż do Japonii, poznając najważniejsze zagadnienia tamtejszej kultury.

Z racji, że w sępoleńskiej bibliotece już niedługo powstanie lokalny klub kodowania, podjęliśmy pierwszą próbę zmierzenia się z tą formą nauki przez zabawę. Programowanie bazuje na uważnym analizowaniu i logicznym myśleniu, dlatego też uznaje się je za świetną alternatywę dla gier komputerowych, przy których dzieci spędzają dużo czasu.

Zadbaliśmy także o bezpieczeństwo. Nie od dziś wiadomo, że coraz to młodsze dzieci spędzają czas wolny w Internecie. Zaprosiliśmy więc Specjalistę do Spraw Nieletnich – asp. Krzysztofa Milachowskiego, który uwrażliwił najmłodszych na niebezpieczeństwa, które tam na nich czyhają.

Miłym akcentem na zakończenie wspólnej zabawy była wycieczka do kina oraz na kręgle. Czas szybko leci i już od poniedziałku dzieci wracają do szkoły. Pamiętajcie, czekamy na Was po lekcjach!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |