Apasjonata – melodia szczęścia chwil…

Dodane 8 lutego 2016

…  to obok Maleńkiej Ewy, Piosenki kubańskiej -  jedna z najpopularniejszych piosenek Janusza Gniatkowskiego – legendy polskiej piosenki  lat 50. i  60., który w swoim repertuarze miał 150 utworów – jak wspomniała, w piątkowe popołudnie (5.02.2016r.) w sępoleńskiej bibliotece,  żona zmarłego w 2011r. artysty – Krystyna Maciejewska-Gniatkowska.

Podczas spotkania Pani Krystyna w barwny sposób opowiadała o życiu prywatnym i zawodowym legendarnego amanta polskiej estrady. Wspominała jego dzieciństwo, drogę do kariery i jej rozkwit. Janusz Gniatkowski i jego melodyjne przeboje cieszyły się wielką popularność nie tylko w Polsce ale także za granicą. Koncertował m.in. w  Związku Radzieckim, Czechosłowacji, Francji, Austrii czy też w  USA.  Karierę Gniatkowskiego przerwał w 1991 r.  poważny wypadek. Piosenkarz został wówczas potrącony przez samochód  na przejściu dla pieszych, po którym długo wracał do zdrowia.

Od  2007 roku, w Poraju – w  miejscowości, w której zamieszkiwali  Państwo Gniatkowscy  odbywają się  Ogólnopolskie Festiwale Piosenek Janusza Gniatkowskiego, do uczestnictwa, w których Pani Krystyna  zachęcała uczestników spotkania.

Muzyczne popołudnie  uświetniły wideoklipy z piosenkami artysty oraz  fragmenty nagrań zarejestrowane przez TVP. Po spotkaniu można było nabyć płyty: Janusza Gniatkowskiego i  Krystyny Maciejewskiej, która od lat 60. występowała w duecie z  oklaskiwanym królem damskich serc.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |