E-konsument czyli zakupy w sieci…

Dodane 21 marca 2016

W dniach 14 – 20 marca 2016r. trwała szósta edycja ogólnoeuropejskiej kampanii  Tydzień z Internetem. Motywem przewodnim tegorocznej akcji było świadome korzystanie z sieci  i bezpieczne e-zakupy.

Działania podejmowane przez bibliotekę polegały na organizowaniu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii .

Jednym z podjętych działań było zaproszenie Powiatowego Rzecznika Konsumentów –  Panią Katrzynę Niepiekło – Theil, która skupiła się na temacie bezpiecznego kupowania w Internecie, sposobie ochrony  danych osobowych, a także jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych i jakie są podstawowe prawa konsumenckie.

Okazuje się, że był to bardzo ciekawy temat dla młodzieży licealnej, która w tych dniach odwiedziła bibliotekę, gdyż podejmowali ożywioną dyskusję i mieli bardzo dużo pytań.

Młodzież gimnazjalna, która wzięła udział w spotkaniach, została zaproszona do rozwiązania quizu online, który w formie zabawy poruszał tematykę bezpiecznych e-zakupów. Okazuje się, że młodzież jest doskonale zorientowana w tym temacie. Pomogliśmy im usystematyzować wiedzę, którą już posiadają.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |