Niespodzianki na chodniku…

Dodane 2 maja 2016

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji sępoleńska biblioteka zaprosiła mieszkańców do udziału w akcji „Twój cytat o książce i czytaniu”. Wspólnie wybieraliśmy najciekawsze cytaty, wybieraliśmy dla nich odpowiednią oprawę i miejsca w przestrzeni miasta, które są najchętniej odwiedzane przez spacerowiczów ; sępolan, ich gości  turystów.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”(Wisława Szymborska ), „Dom bez książek jest jak plaża bez słońca.”(José Martí), „Kto czyta książki, żyje podwójnie.” (Umberto Eco), „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”(Monteskiusz), „Ktoś powie, że czytać każdy umie, zaprawdę mało kto czytać potrafi.”( Cyprian Kamil Norwid)-to tylko  niektóre cytaty, które pojawiły się na sępoleńskich chodnikach.

Promenada spacerowa nad jeziorem, plaża ,sępoleńskie molo, Plac Przyjaźni, miejsca przed szkołami, żłobkiem, przedszkolem, Krajną Areną, CKiS, CAS i biblioteką zostały oznaczone a chodniki  przyozdobione… Mamy nadzieję, że wykonane przez nas napisy są miłą niespodzianką dla przechodniów czy spacerowiczów. Miejmy nadzieję, że skłonią do refleksji czy też zachęcą do  obcowania z książką

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do naszej akcji- serdecznie dziękujemy!

 

 

Filmik promujący akcję

Światowy Dzień Książki – czy jest się z czego śmiać?

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |