„Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” – debata lokalna w Sępólnie Krajeńskim

Dodane 4 maja 2016

Jak uwolnić potencjał aktywności obywatelskiej mieszkańców Polski lokalnej? Odpowiedzi na to pytanie udzielą uczestnicy debaty, która 16 maja 2016 roku odbędzie się w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim,  a także w 49 innych miejscowościach w całej Polsce.

Debata jest częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. – Rozwój Polski lokalnej wymaga przede wszystkim dobrego pomysłu. Wizji, która pozwoli zmobilizować mieszkańców i celu, który wspólnymi siłami można osiągnąć. Mechanizmy rozwojowe powinny opierać się na wiedzy eksperckiej, ale nie wolno zapominać o  zaangażowaniu i doświadczeniu lokalnych liderów – mówi Piotr Zbieranek, koordynator projektu.

Do udziału w projekcie została zaproszona m.in. nasza biblioteka!

Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są nie tylko lokalnym centrum dostępu do informacji i wiedzy, ale także przestrzenią spotkań – tak potrzebnych zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – mówi  Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. J.Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Debata w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się 16 maja 2016 r. o godz. 11:00. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele samorządu, reprezentanci lokalnych instytucji i organizacji, a także mieszkańcy.

Spotkanie  będzie miało  formę warsztatu, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z biblioteką , tel.523880220 lub kontakt@biblioteka-sepolno.pl.

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na XI Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2016 r. w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.

Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”  został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski. Ogólnopolscy partnerzy medialni: dzienniki i tygodniki Grupy Polska Press , TVP Kultura, ngo.pl

Projekt jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego.

Więcej o projekcie: www.kongresobywatelski.pl, zakładka: Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej

 


 

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |