Spotkanie z autorem książek dla dzieci – Wojciechem Widłakiem

Dodane 2 czerwca 2016

Od kwietnia w sępoleńskiej bibliotece dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych brały udział w cyklu zajęć poświęconych twórczości Wojciecha Widłaka.

Ogłosiliśmy też konkurs plastyczny pt. Jeden dzień z Panem Kuleczką. Zadaniem naszych czytelników było wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką, przedstawiającej przygodę, jaką chcieliby przeżyć w ciągu jednego dnia z bohaterem książki. Na konkurs wpłynęło ponad osiemdziesiąt prac. Najciekawsze z nich  zostały wyróżnione, a nagrodą był między innymi udział w spotkaniu autorskim.

Pan Wojciech Widłak znany był naszym czytelnikom dzięki książkom z serii Poczytam Sobie, Pan Kuleczka, Samotny Jędruś oraz Dwa serca Anioła.

Pisarz przyjechał 19 maja 2016 r. do sępoleńskiej biblioteki w stroju Pana Kuleczki i przywiózł pacynki – psa Pypecia, kaczkę Katastrofę i Wesołego Ryjka. W trakcie spotkania autor czytał fragmenty swoich książek, opowiedział dzieciom skąd czerpał inspiracje by je napisać oraz jak powstają książki. Dużym powodzeniem cieszył się ,,Worek Pomysłów” uszyty przez panią Elżbietę Wasiuczyńską – ilustratorkę książek o Panu Kuleczce. W worku znajdowały się różne rekwizyty m.in. różowe okulary. Dzieci, losując wybrany przedmiot, przedstawiały swoje skojarzenia związane z danym rekwizytem, przy czym wykazywały niesamowitą pomysłowość i świetnie się bawiły. Autor opowiadał również o roli wyobraźni w naszym życiu, o zdolności tworzenia – nie tylko w myślach – różnych obrazów. Na zwykłej kartce papieru malował przeróżne obrazy, które co chwilę zmieniały swoje znaczenie. Dużym zainteresowaniem małych czytelników cieszyła się też książka Dwa serca Anioła. Uczestnicy spotkania pytali skąd wziął się taki tytuł, dlaczego ilustracje do książki są dwukolorowe… Pytaniom nie było końca.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Czytelnię zdobiła wystawa z konkursu czytelniczo – plastycznego, przedstawiająca przygody z Panem Kuleczką. Przyznano trzy równorzędne nagrody dla Wiktorii Wagner, Natalii Jamrozik i Nikodema Aderjahn oraz siedem wyróżnień, które otrzymali: Paweł Grubicki, Mikołaj Majewski, Oliwia Rzążewska, Agata Krzyżkowska, Oliwia Piech, Milena Nawrocka, Klaudia Mierzyńska. Nagrody książkowe z autografem pisarza wręczył osobiście autor – Wojciech Widłak.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |