WIERSZYKARNIA po raz dziesiąty!

Dodane 13 czerwca 2016

We wtorek 7 czerwca 2016 r. po raz dziesiąty w naszej bibliotece odbył się  Powiatowy Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków pt. „Poeci bawią dzieci, czyli najpiękniejsze wiersze dla małych i dużych”.

Do konkursu zgłosiło się dwudziestu trzech uczestników  z oddziałów przedszkolnych oraz z przedszkoli z całego powiatu: Sępólna Krajeńskiego, Wiśniewy, Zboża, Zalesia, Sypniewa i Jastrzębca.

Uczestnicy konkursu jak i widzowie mieli okazję zapoznać się z klasyką polskiej poezji dla dzieci. Maluchy recytowały ulubione przez siebie wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry, Danuty Wawiłow i wielu innych. Gorące brawa dodawały dzieciom otuchy, a do recytacji zachęcała ich  Zuzanna Wierzchucka – laureatka pierwszej edycji WIERSZYKARNI, która była tym razem konferansjerem. Po pierwszych emocjach związanych z występem dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i pląsów, wysłuchały opowieści o tajemnicach pociągu. Tymczasem jury udało się na obrady…

Komisja w składzie: Maria Kryger, Małgorzata Ormińska i Zofia Mikołajewska, po wielu emocjach i burzliwych obradach ogłosiła werdykt. Pierwsze miejsce zdobyła Kinga Fiedler, drugie Agata Dziamecka, a trzecie Jagoda Molik.  Przyznano również trzy wyróżnienia dla: Patrycji Berezickiej, Weroniki Słominskiej oraz Juliusza Ziółkowskiego. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy.

Kolejna Wierszykarnia za rok. Już dziś wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |