ZOŁZY+++

Dodane 13 czerwca 2016

ZOŁZY+++ to grupa teatralna działająca w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.  

Młodzi aktorzy debiutowali na XXII Gminnym Przeglądzie Teatrów „MIM” w Kamieniu Krajeńskim 26.04.2016r. podczas którego  zaprezentowali  od jak najlepszej strony  kunszt aktorski, co potwierdziło Jury wręczając grupie przepustkę na Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Teatr bez granic” i  przyznało nagrody aktorskie Marcie Jagodzińskiej za rolę Matki i Agnieszce Stopie za rolę Roksany(córki).

22 maja 2016r. w Świeciu nad Wisłą podczas wojewódzkich konfrontacji teatralnych otrzymali wyróżnienie za zmierzenie się z trudnym tematem, nagrodę pieniężną  i kolejne nagrody aktorskie dla Marty, Agnieszki i Laury Dobek za rolę córki.

Scenariusz jest dziełem młodych aktorów i reżysera spektaklu Marcina Berendta. Prezentacja spektaklu „POKORA” w wykonaniu grupy, poprzedziła kilka miesięcy ciężkiej pracy słowem, gestem,  mimiką i ruchem,  aktorzy musieli wiernie oddać  charakter  postaci, którą  grali. Nie było łatwo, ponieważ musieli pokonać własną nieśmiałość i wcielić się w odgrywaną przez siebie postać.

Grupa „Zołzy +++” to dzieci młodzież w wieku od 10 ,12 i 13 lat.

Agnieszka Stopa – „Roksana”(córka), Marta Jagodzińska – „Mama”, Weronika Jagodzińska- „Bezdomna”, Laura Dobek -„Siostra” „Koleżanka”, Sara Borkowska -„Siostra”, Hubert Piłka – „Dziecko”, Igor Prasał – „Dziecko”, Nikola Gbur – „Koleżanka”, Marcelina Wójcik- „Koleżanka”, Marta Paprocka- „Młodsza siostra”, Zofia Lisiecka- sprawy akustyczno techniczne

Wyjazd do Kamienia na Przegląd Teatrów poprzedził występ przed najważniejszą publicznością w życiu dzieci… otóż 14.04.16r.do Filii Miejskiej

zawitali rodzice dzieci, aby zobaczyć grę swoich pociech w spektaklu!

Bez współpracy i zaangażowania rodziców udział w konkursach teatralnych byłby niemożliwy.

Dziękujemy  MGOK w  Kamieniu Krajeńskim, za życzliwe przyjęcie  podczas  XXII Gminnego Przeglądu Teatrów „MIM”.

Dziękujemy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim za umożliwienie korzystania z sali kinowej podczas prób.

TO JESZCZE NIE KONIEC… albowiem 21 czerwca wystąpimy w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Zapraszamy młodzież gimnazjalną rodziców i społeczność lokalną na godzinę 11.00

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |