„Noc Bibliotek” za nami!

Dodane 13 czerwca 2016

W sobotę 4 czerwca przystąpiliśmy do drugiej odsłony „Nocy bibliotek 2016”. Tym razem, nie tylko dzieci mogły spędzić interesujący wieczór w naszej bibliotece. Przygotowaliśmy szereg inicjatyw, by dorośli uczestnicy nie mogli się nudzić. Rzecz jasna, nie zapomnieliśmy o najmłodszych.

Na początek, nasi goście obejrzeli premierę spotu, w którym serię książek promowali lokalni mieszkańcy z burmistrzem na czele. Przy okazji, w ramach akcji „Poszukiwany, poszukiwana” można było oddać zaległości bez kary regulaminowej, a nocny antykwariat umożliwiał wymianę książek czy płyt. Z uwagi na to, że tegoroczna „Noc Bibliotek” przebiegała pod hasłem: „Wolno czytać”, zaprosiliśmy do przeglądania zasobów bibliotecznych i zachęcaliśmy do używania książek elektronicznych, audiobooków oraz uczestniczenia w kursach e-learningowych, specjalistycznych czy językowych. Korzystając z transmisji na żywo z Biblioteki Narodowej, można było zadać pytanie profesorowi Jerzemu Bralczykowi. Wspaniałym zwieńczeniem „Nocy bibliotek” dla dorosłych był recital poezji śpiewanej pt. „Poetyckie drogowskazy” wykonany przez Romę Warmus. Usłyszeć mogliśmy piosenki do tekstów m.in. Gałczyńskiego, Baczyńskiego, Tuwima i wielu innych.

Piętro niżej, nasi najmłodsi czytelnicy brali udział w warsztatach pod tytułem „Basia i wolność”. Istota spotkania polegała na poznaniu znaczenia słów: zasada i wolność, a także wyjaśnieniu jakie podstawowe reguły obowiązują między ludźmi i czy ich istnienie jest konieczne. Uczestnicy warsztatów mieli okazję dowiedzieć się dlaczego przestrzeganie zasad i wolność są tak ważne w naszym życiu, niezależnie od tego ile mamy lat. Poznali też różnice pomiędzy zakazami i nakazami a zasadami.  Po wysiłku umysłowym można było rozsiąść się wygodnie, ponieważ finałem dziecięcej „Nocy bibliotek” była projekcja filmu „Magiczne drzewo”. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |