Laura Dobek nowym Mistrzem Pięknego Czytania!

Dodane 14 czerwca 2016

Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

W związku z tym 14.06.2016 r. już po raz trzeci w naszej bibliotece odbył się powiatowy konkurs pn. Mistrz Pięknego Czytania.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie twórczych talentów. Aby móc wystąpić w bibliotece dzieci musiały uprzednio wziąć udział w eliminacjach szkolnych
i zawalczyć o miejsce w finale z rówieśnikami.

Trzynastu finalistów zaprezentowało przed jury wybrany przez siebie fragment książki. Ocenie podlegała dykcja, interpretacja tekstu, a także poprawność, tempo i płynność czytania. Wśród czytanych tekstów dominowały zabawne opowiastki o „Koszmarnym Karolku”, ciekawe tajemnice „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai”, ale także chętnie sięgano po lektury takie jak „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Magiczne drzewo”.

Po ciężkich obradach jury w składzie Teresa Fidera, Małgorzata Tafelska oraz Renata Bodzińska postanowiły Mistrzem Pięknego Czytania 2016 roku ogłosić Laurę Dobek – uczennicę Zespołu Szkół nr 3
w Sępólnie Krajeńskim, która zachwyciła wszystkich nietuzinkową interpretacją wybranego przez siebie utworu.

Oprócz głównego tytułu przyznano również dwa wyróżnienia: dla uczennicy Zespoły Szkół nr 1
w Sępólnie Krajeńskim – Rozalii Wierzchuckiej oraz uczennicy Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku – Sary Borowicz. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.