Bajkowo i filmowo!

Dodane 15 września 2011

W sobotę 3 września br. mieliśmy przyjemność gościć ekipę filmową z Warszawy, która nagrywała nasze działania w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Jednym z takich działań był „Bajkowy fotoplener – czyli akcja włącz wyobraźnię”.

Wspólnie z grupą uczestniczącą w przedsięwzięciu udaliśmy się do Branicza, gdzie mali poszukiwacze bajek wraz z rodzicami mieli okazję przenieść się w świat Indian i Kowbojów. Czytając bajkę o plemieniu „Taka – Tuka” poznawaliśmy indiańskie życie, ich zwyczaje. Wielki Wódz zwołał naradę plemienia. Siedząc w kręgu nauczał jak poprawnie strzelać z łuku, skradać się, rozpoznawać ślady, aby potem skutecznie polować na bizony. Mali Indianie uczyli się jak dosiadać dzikie konie, wypalać ”fajkę pokoju” – wdechy świeżego powietrza… :-) i rozpalać ognisko. Na koniec wszyscy zajadaliśmy się „bawolim mięskiem” – kiełbaski… i pląsaliśmy w niekończącej się zabawie.

Pogoda nam dopisała, a wszystkiemu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Efekty tego spotkania zobaczymy w październiku tego roku na Kongresie Bibliotek w Warszawie, na który się wybieramy.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |