Co to jest pasja?

Dodane 25 lipca 2016

21.07.16r. podczas wakacji „ Łowcy wrażeń i atrakcji…” spotkali się z Panem Andrzejem Ossowskim w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Co to jest pasja? – tym pytaniem skierowanym do dzieci rozpoczął spotkanie.

Pasja to zainteresowanie” – tak powiedziała Laura, a Pan Andrzej potwierdził, i dodał… realizacja zainteresowań z poświęceniem czasu, kontaktów z rodziną i przyjaciółmi oraz wiele innych wyrzeczeń. Pasje Pana Andrzeja to konie, motory, góry, żeglarstwo oraz fotografia, która łączyła wszystkie pasje.

Jego ulubioną techniką jest grafizm dwupolowy, łączenie czerni z bielą tak zwane rysowanie światłem. Zajmuje się on też specjalnym rodzajem fotografii solaryzacją. Obiekty zainteresowania w ramach fotografii to architektura, człowiek, konie i przyroda… podczas ciekawych opowieści o tym jak powstawały prezentowane zdjęcia, mówił też o wystawach swoich zdjęć np. „Twarze i maski”, „Foto-grafiki” takich wystaw było ok 8. Opowiadał o zatrzymaniu ruchu na zdjęciach, jak pokazać na zdjęciu grę świateł, o technice powiększonego ziarna. Pan Andrzej powiedział, że najważniejszą pasją jest ŻYCIE,  AKTYWNE ŻYCIE bo ono daje zachować zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne, dlatego ciągle do czegoś dąży i wyznacz nowe cele. Już niebawem wyrusza na kolejną wycieczkę, tym razem do Włoch, jeździł na rowerze nawet 100 km dziennie, uczestniczy w rajdach samochodowych jako pilot…Pan Andrzej nie zna pojęcia „NUDA”, bo w jego życiu zawsze jest coś do zrobienia, poza wieloma pasjami również czyta książki, potrafi przeczytać ok 60 w ciągu roku!!!

Mówił młodym uczestnikom wakacji w bibliotece, żeby nie marnowali okazji, aby coś poznać, zobaczyć,  zrealizować, i czegoś się nauczyć… każdy posiada pasję, każdy ma tą wspaniałą wartość jaką jest poczucie piękna…

Nie ma nic za darmo trzeba dawać z siebie jak najwięcej, czego przykładem jest nasz GOŚĆ.

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |