LITERACKI WOODSTOCK czyli o Ogólnopolskim Zlocie Dyskusyjnych Klubów Książki.

Dodane 12 sierpnia 2016

Sępoleńscy miłośnicy literatury wzięli udział w Ogólnopolskim Zlocie Klubowiczów z całej Polski.

Dyskusyjny Klub Książki działający przy naszej bibliotece prezentowali moderatorzy: Joanna Jelińska, Lucyna Welka oraz członkowie Klubu: Wioletta Felczak, Bożena Hermann i Lilianna Gęza.
Celem zlotu było uhonorowanie członków Dyskusyjnych Klubów Książki z całej Polski w dziesięciolecie istnienia ruchu poprzez zaproszenie tysiąca z nich wraz z Instytutem Książki na wielkie wydarzenie artystyczne, gdzie mogli wziąć udział w spotkaniach z pisarzami, publicznych czytaniach i koncertach, poznać się i wymienić doświadczeniami.
Festiwal odbył się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, gdzie miały miejsce spotkania z literackimi gigantami, np. z Olgą Tokarczuk, Wojciechem Jagielskim, Ildefonso Falconesem, Rosą Montero, Jackiem Dehnelem, Jackiem Hugo–Baderem czy Beatą Kosmowską i wielu innymi znanymi i lubianymi przez naszych czytelników
pisarzami. O tym jak pisarze zabierają się do pisania i co myślą o dzisiejszym świecie – to tylko wybrane zagadnienia z poruszanych tematów na Literackim Woodstocku.
Podczas Festiwalu można było także posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu Pablopavo & Ludzików. Wszystkiemu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, cudowni ludzie, artyści i niezapomniane przeżycia. W ostatni weekend lipca miłośnicy dobrej literatury udowodnili, że można godzinami rozmawiać o książkach i to w plenerze. Wszyscy klubowicze na wrocławskim Rynku odśpiewali Światowy Hymn Książki UNESCO i uczestniczyli w spotkaniu z Danutą Wałęsą. Sępoleńscy klubowicze już dziś zapraszają do biblioteki na powakacyjne dyskusje o książce.

Kolejne spotkanie odbędzie się 28 września o godz. 17 – tej.


Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |