Artystyczne Bohaczykowo w Bibliotece

Dodane 18 sierpnia 2016

16 sierpnia odbył się wernisaż rękodzieła artystycznego Pani Beaty Bohaczyk

który rozpoczął coroczny cykl spotkań z lokalnymi twórcami. Wystawa została otwarta w ramach Dni Sępólna i zamysł ten mamy zamiar kontynuować w następnych latach.

Pani Beata jest mieszkanką Niechorza, gdzie prowadzi gospodarstwo agroturystyczne Bohaczykowo. Pracując w domu i wychowując dzieci szukała dla siebie jakiejś „odskoczni.” I tak zrodziła się jej pasja – rękodzieło. Rękodzieło potocznie kojarzone jest z minionymi czasami, ludźmi. Dziś na nowo przeżywa renesans. To nie tylko uprawianie dawnych technik, ale szukanie wciąż nowych możliwości, jakie daje dzisiejsze życie.

Mogliśmy podziwiać piękne haftowane i malowane obrazy, rzeźby z tkanin tworzone techniką paverpol i z runa leśnego oraz wiele innych niesamowitych prac, które przykuwały wzrok kunsztem i starannością wykonania. O jakości jej prac świadczy chociażby rzesza przybyłych na wernisaż gości, którzy śledzą ciągle rozwijający się warsztat pracy i dorobek artystyczny pani Beaty.

O talencie naszej artystki można się przekonać przychodząc do biblioteki, gdyż wystawa będzie prezentowana do 31 sierpnia br. Gorąco zapraszamy…

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |