Z bajką po mapie

Dodane 29 sierpnia 2016

Kto spędzał wakacje w bibliotece z pewnością zna odpowiedź na pytanie: Czy można zwiedzić świat w jeden dzień? Z biblioteką wszystko jest możliwe!

W trakcie naszych spotkań podróżowaliśmy „Z bajką po mapie”. 10 państw – 10 fantastycznych bajek i opowieści. W oparciu o bajki znanych i lubianych pisarzy dzieci wędrowały po wyznaczonym terenie na Placu Przyjaźni z mapą w ręku. Docierając do wyznaczonych punktów – miejsc oznaczonych nazwą państwa oraz flagą, uczestnicy poznawali charakterystyczną dla danego kraju opowieść, bajkowych bohaterów i ich atrybuty. Zaznajamiali się z obcą nam kulturą i tradycją. Uczyli się słówek w języku ukraińskim, włoskim, gruzińskim i angielskim. Przy każdej stacji wykonywali zadania związane z tematem baśni, np. napisanie przepisu na ciasto dla babci Czerwonego Kapturka, ułożenie wierszyka, wyłowienie z wody złotej rybki, wykonanie z origami kwiatka dla Calineczki, selfie z Czarownicą czy rozegranie partii szachów z Alicją z Krainy Czarów. Mali podróżnicy mieli za zadanie przejść przez wszystkie dziesięć stanowisk i stawienie się na mecie. Na koniec odbyło się podsumowanie naszej literackiej wędrówki. Dzieci prezentowały wykonane zadania i opowiadały wrażenia z przebytej podróży. Widać było, że dzieci bawiły się świetnie, gdyż całości towarzyszyły salwy śmiechu i radości. Wszystkie te chwile zapisane zostały w „fotograficznym albumie” biblioteki.

W przedsięwzięciu wsparli nas wolontariusze działający w Klubie Młodych Twórców przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” oraz młodzież – przyjaciele biblioteki, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |