Podróż za kilka kliknięć

Dodane 1 września 2016

Interesujesz się historią Sępólna lub jego okolic? Lubisz wiedzieć możliwie dużo o otoczeniu, w którym żyjesz? Masz żyłkę odkrywcy i podróżnika? Jeżeli tak, mamy dla ciebie dobrą wiadomość!

Na naszej stronie umieściliśmy mapę Sępólna i okolic w dwudziestoleciu międzywojennym. Dzięki niej przekonasz się, jak wyglądało nasze miasto przed II wojną światową, prześledzisz zmiany, jakie zaszły w krajobrazie, dowiesz się wielu interesujących rzeczy o epoce. Jest to jedno z tych bardzo nielicznych miejsc w Internecie, które nie tylko, że są poświęcone historii regionu, to historię tę prezentują odbiorcy w nowoczesny, atrakcyjny i przystępny sposób.

Mapa stanowi ciekawe połączenie arkuszy wojskowych map topograficznych z epoki nałożonych na mapy Google, tekstu, ilustracji oraz odnośników do źródeł zewnętrznych- artykułów i notek w międzywojennej prasie. Pozwala to na wszechstronną prezentację Sępólna i jego okolic w okresie II RP. Z pewnością niejedno na tej mapie zaskoczy cię i zaintryguje!

Stworzenie mapy było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Pozostaje nam tylko zaprosić Cię do odwiedzin i wspólnej podróży!

 

http://mapa.biblioteka-sepolno.pl/

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |