Witajcie w naszej bajce

Dodane 13 września 2016

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka, a bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się barwny i radosny. We wrześniu obchodzimy  Dzień Postaci z Bajek. Dlatego też nasza biblioteka zorganizowała imprezę pt. „Witajcie w naszej bajce” i zaprosiła dzieci do wspólnego świętowania.

W tym wyjątkowym dniu w amfiteatrze na wodzie przy sępoleńskim molo na wszystkich uczestników czekało moc atrakcji. Na miejsce przybyli przebrani w przepiękne bajkowe stroje przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami oraz rodzice z dziećmi. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa. Atrakcją dnia był występ profesjonalnego teatru dla dzieci „Wariate” z Poznania, który przedstawił spektakl pt. „Zakręcone koło fortuny” – niezwykłą zabawę, w której wszystko mogło się zdarzyć! Tu każdy los wygrywał, ale wygrana to nie tylko prezenty. Nagrodą było uczestnictwo dzieci w zwariowanych etiudach teatralnych. Aktorom udało się zaangażować dzieci do wspólnej zabawy, w której chętnie i z radością uczestniczyły. Było interesująco, kolorowo, bajkowo a nawet wybuchowo.

Imprezie towarzyszyła wystawa plenerowa prac z konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona postać bajkowa” .

Całość zakończył przepiękny bajkowy korowód, do którego dołączyli również dorośli i młodzież w strojach Myszki Miki, Śnieżki, Złej Królowej, Baby Jagi, Kapitana Haka i wielu innych postaci znanych z popularnych bajek.

Dziękujemy przedszkolom, szkołom,  nauczycielom i rodzicom za uczestnictwo w zabawie (bo bez Was nie byłoby tak fajnie!). Przygotowane stroje zapierały dech w piersiach. Wolontariuszom dziękujemy za to, że pomimo upału, wytrzymali w strojach bajkowych. Panu Andrzejowi Ossowskiemu składamy podziękowania za fotorelację i zdjęcia. Panu Stanisławowi Łukaszewiczowi zaś wdzięczni jesteśmy za wkład w ożywienie baśni „O złym Hetmanie i zatopionym zamku” oraz umieszczenie baneru na żaglówce w miejscu, gdzie kiedyś stał legendarny zamek. Artystom teatralnym dziękujemy za rozbawienie publiczności i ładunek pozytywnej energii, a Pani Ewelinie Krzanik za miłą atmosferę.

 

 

fot. A. Ossowski

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |