„W ogrodzie marzeń” – piękno kwiatów wstążką malowane

Dodane 26 września 2011

To tytuł wystawy haftu wstążeczkowego otwartej 19 września 2011 r. w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie
Krajeńskim. Haft tasiemką, zwany inaczej haftem wstążeczkowym, ostatnio cieszy się dużą popularnością. Jest to technika dla niecierpliwych, których nuży oczekiwanie na efekt przy tradycyjnym haftowaniu nitką. Zastosowanie tasiemek pozwala na szybkie wykonanie  niezwykle pięknego, subtelnego i trójwymiarowego haftu, a wykonane ręcznie ściegi zawsze różnią się między sobą i jak twierdzą autorki prac zgromadzonych na wystawie – każdy wykonany kwiat jest niepowtarzalny. Mieliśmy przyjemność gościć panie: Genowefę Kozyrę, Czesławę Florczak i Bożenę Proc, które zafascynowane tą sztuką stworzyły przepiękne arcydzieła. Nasi goście z pasją opowiadali o swoich pierwszych doświadczeniach ze wstążką oraz o tym jak bardzo sztuka ta potrafi  zaabsorbować, a zarazem dać pełnię satysfakcji. Wśród prac prezentowanych na wystawie znajdują się również prace pani Danuty Stroińskiej, która zainspirowała koleżanki i zachęciła do działania w tym kierunku. Dzięki uprzejmości Państwa Lamparskich wystawa mogła przerodzić się w prawdziwy ogród  marzeń… tonący w kwiatach i pachnący latem.

Wystawa stała się inspiracją do stworzenia warsztatów haftu wstążeczkowego, które poprowadzi pani Genowefa Kozyra. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do „ogrodu marzeń…” jeszcze przez najbliższy miesiąc.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |