Literacki Budżet Obywatelski – 2016

Dodane 18 października 2016

Wzorem dobrych praktyk już od kilku lat nasza biblioteka pyta swoich mieszkańców o to, jakie nowe książki powinny trafić do bibliotecznego księgozbioru. Każdy mieszkaniec gminy ma prawo wyrazić swoje zdanie i wpłynąć na kształt i zasób bibliotecznego księgozbioru.

W ramach środków finansowych Programu Biblioteki Narodowej „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”, który jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,  do rozdysponowania mamy 11.304 zł.  W sierpniu br. zaprosiliśmy Państwa  do podzielenia się z nami swoimi propozycjami, jakie książki i audiobooki Państwa zdaniem powinny trafić na półki sępoleńskiej biblioteki. Do 30 września można było składać swoje propozycje. Do naszej placówki wpłynęły 179 propozycje zakupu nowości wydawniczych. Dotarły  one  do nas  pocztą mailową jak i przez  specjalne formularze udostępnione na naszej stronie internetowej oraz w postach na bibliotecznym profilu facebooka a także   podczas osobistych odwiedzin użytkowników  naszej placówki. Za zgłoszone propozycje uzupełnienia księgozbioru serdecznie dziękujemy !

Z zaproponowanych przez  Państwa tytułów  zakupiliśmy 122 pozycje książkowe o wartości  3.500 zł. Kilkanaście tytułów zgłoszonych przez Państwa  posiadamy już w naszych zbiorach. Nie udało nam się zakupić jedynie 57 książek, które  obecnie niedostępne są na rynku wydawniczym z powodu wyczerpania nakładu bądź oczekiwania na druk i wznowienia. Mamy  nadzieję, że uda nam się je pozyskać w późniejszym terminie i  włączyć do naszego księgozbioru.

Zakupione książki, to przede  wszystkim literatura obyczajowa dla kobiet, thrillery, sensacje i kryminały oraz książki z  zakresu historii  i reportaże.  Z książek młodzieżowych  to w dużej mierze fantastyka i horrory oraz powieści obyczajowe.

Na dzień dzisiejszy na zakup nowości z Programu Biblioteki Narodowej wydaliśmy 6.000 zł  kupując 235 egz. książek. Nowości zakupione w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa sukcesywnie  trafiają na półki biblioteczne przy ulicy Wojska Polskiego 22 oraz do filii przy ul. Kościuszki, do  lektury których serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |