Przemoc to nie siła! Zatrzymaj się i pomyśl…

Dodane 25 października 2016

Sępoleńska biblioteka włączyła się do projektu pn. „PRZEMOC TO NIE SIŁA!!!” realizowanego przez Gminę Sępólno i Ośrodek Opieki Społecznej w Sępólnie Kr.

Wraz z Klubem Młodych Twórców przy Stowarzyszeniu Dorośli – Dzieciom wzięliśmy udział w happeningu pt. „Zatrzymaj się i pomyśl” przygotowanym dla dzieci i młodzieży z ZS nr 3 w Sępólnie, ZS w Lutowie i ZS w Wałdowie.

Uczniowie szkół w ramach manifestu przeciwko zjawisku przemocy i uzależnień zorganizowali przemarsz z transparentami. Przygotowali również występy artystyczne i prezentacje multimedialne na temat agresji. Ważnym punktem imprez były debaty z dyrektor OPS Izabelą Fröhlke, przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kr. oraz specjalistą ds. Przeciwdziałania Narkomanii Jarosławem Niemyjskim. Z happeningiem  „Zatrzymaj się i pomyśl” wystąpili uzdolnieni aktorzy z Klubu Młodych Twórców. Jego przesłanie – o tym, że często jesteśmy obojętni na otaczającą nas agresję – wywarł na młodzieży duże wrażenie i skłonił do refleksji. Ponadto artyści zaprezentowali efektowny pokaz plucia ogniem, pokazy cyrkowe, zaprosili też dzieci do wspólnego malowania farbami. Mamy nadzieję, że dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale również wyciągnęły wnioski.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |