Kobiety i miłość w życiu Henryka Sienkiewicza

Rok 2016 został ustanowiony przez Senat rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.

Dla uczczenia pamięci naszego Noblisty od 23 listopada br. w bibliotece można oglądać wystawę udostępnioną  przez Muzeum Literackie im. Henryka Sienkiewicza w Poznaniu     pn. „Kobiety i miłość w życiu Henryka Sienkiewicza”.

Zapraszamy do odwiedzania wystawy w godzinach pracy biblioteki. W szczególności zachęcamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z nauczycielami do skorzystania z naszego zaproszenia.