Tydzień z pluszowym misiem w bibliotece

Dodane 28 listopada 2016

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji sępoleńska biblioteka przygotowała dla maluchów zajęcia i zabawy z misiem w roli głównej. Od poniedziałku do piątku odwiedzały nas przedszkolaki i zerówkowicze z Sępólna, Wiśniewy i Zboża.

Miś to ulubiona zabawka najmłodszych, a dla wielu z nas to symbol dzieciństwa. Został nawet bohaterem książek, bajek i filmów dla dzieci. Mimo że ma już 114 lat, nadal jest towarzyszem zabaw najmłodszych. Paddington, Kubuś Puchatek, już trochę zapomniany Coralgol, a także nasz polski Miś Uszatek od wielu lat przekazują dzieciom wiedzę o otaczającym ich świecie, bawią i pocieszają.

Świętowanie urodzin pluszowego misia nasza biblioteka rozpoczęła już w poniedziałek od misiowej wieczorynki. Z książek i pluszaków dzieci zbudowały misiową więżę. Z zaciekawieniem wysłuchały bajki o misiach, którą przeczytała im pani bibliotekarka. W kolejnych dniach mury biblioteki odwiedziły przedszkolaki i zerówkowicze z Sępólna, Wiśniewy i Zboża. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione przytulanki. Z ich opowiadań wynika, że robią z nimi dosłownie wszystko: śpią, jedzą, bawią się, tańczą, a nawet rozmawiają. Kilkoro odważnych wygłosiło wierszyk o misiu. Nasi mali goście zapoznali się księgozbiorem dotyczącym misiów, z historią misia oraz książkowymi i bajkowymi bohaterami: Coralgolem, Paddingtonem, Uszatkiem, Kubusiem Puchatkiem, Gumisiami i Troskliwymi Misiami. Wspólnie zaśpiewaliśmy również piosenkę. Dzięki zdolnościom malarskim maluchów misiowe postacie nabrały kolorów (przy okazji rączki małych artystów też). Ten punkt zajęć spodobał się im chyba najbardziej. Do zobaczenia za rok na kolejnych urodzinach pluszowego misia!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |