Mikołajki w sępoleńskiej bibliotece

Dodane 6 grudnia 2016

Dzieci potrafią zadawać bardzo trudne pytania. Jedno z nich pada najczęściej  przed Świętami Bożego Narodzenia: „Czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje?”.

W przeddzień Mikołajek, 5 grudnia, czterdzieści osób zebrało się w naszej bibliotece, aby spotkać się z Mikołajem, który zgodnie z tradycją odwiedza bibliotekę każdego roku. Spotkanie było bardzo urozmaicone. W trakcie wszyscy pisali listy do Świętego Mikołaja, słuchali kolęd, stroili choinkę, przy czym każdy twierdził, że przez cały rok był bardzo grzeczny. Do tego dnia dzieci przygotowywały się już od tygodnia – pisząc jaki prezent mógłby się znaleźć pod „biblioteczną choinką”, aby wspólnie się bawić. Prośby były różne. Dzieci prosiły o klocki, gry planszowe, kredki, a nawet o komputery. Prezenty znalezione pod choinką sprawiły zebranym wiele radości i wywołały uśmiech na ich twarzach. Co przyniósł Święty Mikołaj? Aby się tego dowiedzieć musicie przyjść do biblioteki i zobaczyć na własne oczy.

Spotkanie skończyło się „słodko”. Wśród prezentów znalazły się pierniki, lukier, bakalie i kolorowe cukiereczki. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy. Ozdabianie piernikowych ciasteczek było nie lada wyzwaniem. Każdy chciał zrobić to najpiękniej jak potrafi. No i udało się! Wszystkie były piękne. A jak smakowały!

Nikt z uczestników spotkania nie miał wątpliwości, że Mikołaj istnieje – naprawdę… Tradycja tkwi w nas i nie ma nic piękniejszego!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |