Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania

Dodane 6 kwietnia 2011

To tytuł wystawy, która będzie gościć w naszej bibliotece do 14 kwietnia 2011 r. w godzinach pracy biblioteki. Jest ona poświęcona pracy biblioteki „od kuchni”. Instalacje, rozmieszczone w różnych częściach eksponują obszary: Czytanie, Pisanie, Spotkanie, Informacja, Słuchanie oraz Odpoczynek.
Jest to wystawa „podróżująca” (pokazana już w kilku miastach w kraju). Z Sępólna powędruje do Olsztyna

Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki. To miejsce różnorodnych spotkań o szerokim wachlarzu zainteresowań. Tutaj można rozwijać swoje pasje i pogłębiać swoją wiedzę. Mamy nadzieję, że dzięki tej ekspozycji Biblioteka zostanie odebrana, jako instytucja otwarta na wszelkie inicjatywy kulturalne.

„Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania”, jest jednym z elementów kampanii społecznej na rzecz rozwoju bibliotek i jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek.
Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone jest w ramach Światowego Programu Fundacji Billa i Melindy Gates, której partnerem i grantobiorcą w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która otrzymała na ten cel grant od wspomnianej Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |