„Czytanie jest trendy” na sesji rady powiatu

Na sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego  w dniu 27.01.2017r.  odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom Powiatowego Konkursu na Spot Filmowy „Czytanie jest trendy”, organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 we współpracy z naszą biblioteką pod honorowym patronatem Starosty p. J. Tadycha oraz Burmistrza p.W. Stupałkowskiego. Konkurs ten miał na celu nie tylko zaktywizować uczniów, zachęcić ich do kreatywnego spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim zwrócić uwagę młodego człowieka na wartość, jaką jest czytanie książek i znajomość języka obcego we współczesnym świecie.

Wyniki jury w składzie: G.Kędzierska – Dyrektor Biblioteki Publicznej, A. Taff, K.Kacprowicz – Borucka, J. Orzłowska – nauczycielki ZS nr 1, R.Słupikowski – informatyk ZS nr 3 i ZS nr 1 ogłosiła w swoim wystąpieniu p. Katarzyna Kolasa – Dyrektor ZS nr 1 w Sepólnie Kraj.:

– wyróżniono dwiema równorzędnymi nagrodami prace zespołów:

a/ zespół z Gimnazjum nr 3 Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie Kraj. pod opieką

p. Julity Rostalskiej  za spot pt. „Czytanie jest trendy – czytać można zawsze i wszędzie” w składzie: Agatę Wesołowską, Kajetana Wiese, Agnieszkę Wnuk, Martynę Wojtania, Emilię Zabrocką.

b/ zespół z  Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wałdowie pod opieką p. Sebastiana Skaja

za spot pt. ”Książki nie gryzą” w składzie: Michalinę Wierzchucką, Oliwię Tomsa, Patrycję Siekierka .

– pozostałym autorom przyznano  nagrody pocieszenia za pracę twórczą.

Do wręczenia nagród przystąpili p. Andrzej Marach – wicestarosta , p. Waldemar Stupałkowski – burmistrz oraz p. Grażyna Kędzierska – dyrektor biblioteki publicznej.

Fundatorami atrakcyjnych nagród była Gmina Sępólna Krajeńskiego, Starostwo Powiatu Sepoleńskiego, Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza, Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Sepólnie Kraj., za co organizatorzy serdecznie dziękują wraz z obecnymi uczestnikami, którym upominki sprawiły dużo radości.

Można tylko żałować, że nie wszyscy uczestnicy konkursu dotarli na sesję.

Jolanta Orzłowska