Czy zwierzęta nas rozumieją i jak zostać weterynarzem, czyli pierwsze spotkanie „Dyskutantów”

Dodane 23 marca 2017

W środę, 22 marca, w naszej bibliotece rozpoczął się nowy cykl zajęć dla dzieci pn. „Dyskutanci”. Tematem pierwszych zajęć były zwierzęta, a ich problemy przybliżyły panie weterynarz.

Między dziećmi wywiązała się ciekawa dyskusja, a pytania, które padły były niekiedy zaskakujące.

Małym Dyskutantom temat zwierząt przypadł do gustu. Na każde zadane pytanie prowadzącego było przynajmniej kilka teorii. Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytania czy zwierzęta są inteligentne, czy nas rozumieją, które są najwierniejsze, czy każde zwierzę można wytresować, co znaczy powiedzenie „żyć jak pies z kotem” i czy naprawdę psy i koty się nie lubią. Uczestnikami dyskusji były również panie weterynarz: lek. wet. Beata Jakubczyk-Janczewska i lek. wet. Małgorzata Majewska. Goście odpowiadali na pytania skierowane wcześniej do Dyskutantów oraz na mnóstwo pytań od samych dzieci: jak zostać weterynarzem, jakie predyspozycje musi mieć taka osoba, z jakimi problemami zgłaszają się właściciele pupili i wiele, wiele innych, na które trudno czasem było znaleźć odpowiedź. Na uczestników dyskusji czekało również zadanie do wykonania. Mieli przed sobą przykłady właściwych i niewłaściwych postaw wobec zwierząt. Musieli zdecydować, które są godne naśladowania, a które niedopuszczalne. Według oceny gości dzieci poradziły sobie znakomicie – wiedziały, jak należy postępować ze zwierzętami, a jak nie wolno. Dyskutanci podziękowali za miłe spotkanie pani Beacie i pani Małgosi bukietem kwiatów, pamiątkowym dyplomem z uśmiechniętą pieczątką oraz rysunkami.

Na kolejne spotkanie „Dyskutantów” zapraszamy 5 kwietnia (środa) o godz. 17.30. Zachęcamy dzieci, które się już zapisały, jak i te, które chciałyby jeszcze do nas dołączyć. A co będzie tematem następnych zajęć i kto odwiedzi naszą bibliotekę? Przyjdźcie na następne spotkanie i przekonajcie się. Do zobaczenia!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |