Spotkanie autorskie z Marleną Popławską – Marek

Dodane 23 maja 2017

Czy można zwiedzić świat w trzy dni? Nad tym pytaniem zastanawiali się uczestnicy spotkania autorskiego z Panią Marleną Popławską – Marek. Autorka książki pt. „Wyprawa na maksa” z wykształcenia jest nauczycielką języka polskiego, z zamiłowania zaś pasjonatką podróży oraz pisania. W życiu kieruje się zasadą, że realizacji pomysłów i planów lepiej nie odkładać na później. Stąd też jej pierwsza książka, o której opowiedziała.

Maks – główny bohater opowiadania, lub jak kto woli Maksymilian, zwiedził Islandię, Tasmanię, Filipiny, Włochy, Kretę, Majorkę. Zdobywając informacje o tym jak żyją inni ludzie na świcie szukał przyjaciół, którzy podzielą jego pasję podróżowania. W trakcie spotkania uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sępólnie Krajeńskim i Zalesiu mieli okazję wysłuchać fragmentu książki czytanego przez autorkę. Usłyszeli też wiele ciekawych wiadomości dotyczących wybranych krajów. Na mapie geograficznej szukali miejsc, do których udał się bohater książki. Młodzi uczestnicy spotkania wcielali się w rolę trzynastoletniego Maksa
i jego młodszego brata Kacpra. Razem z autorką opisywali relacje jakie zdarzają się między rodzeństwem. W trakcie spotkania miały miejsce również konkursy wiedzy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, w tym główną nagrodę – książkę z autografem autorki, zdobyła  Amelia Kotecka – uczennica klasy piątej z Zalesia. Podczas spotkania dzieci zadawały wiele pytań. Najbardziej interesowało ich skąd autorka czerpie pomysły na swoje pisanie. W odpowiedzi na to pytanie usłyszeli, że inspiracją dla niej był np. pobyt na Majorce, gdzie pracowała z dziećmi w szkole. Inspiruje ją również klimat wysp południowych i mentalność ich mieszkańców.

Do końca spotkania autorka nie zdradziła naszym czytelnikom w jaki sposób Maks zwiedził wymienione kraje w trzy dni. Kto jest ciekawy musi koniecznie sam przeczytać. Tych, których zainteresowała książka  Pani Marlena Popławska – Marek zapewniła, że niedługo ukaże się kontynuacja niezwykłych przygód Maksa.

 

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |