Mistrzowie Pięknego Czytania wyłonieni

Dodane 30 maja 2017

W piątkowy poranek, 26 maja br., sępoleńska biblioteka rozbrzmiewała gwarem dzieci i młodzieży – uczniów szkół Powiatu Sępoleńskiego, którzy uczestniczyli w  zmaganiach IV edycji Konkursu Mistrz Pięknego Czytania 2017.

Do udziału przystąpiło ponad 60-cioro młodych, pięknie czytających uczniów z  12 szkół naszego powiatu. Uczestnicy zaprezentowali fragment wybranego przez siebie utworu, zaś walka o tytuł mistrza wyzwalała wśród uczestników sporo emocji. Jury miało nie lada zadanie, aby wybrać jednego Mistrza… Jednego w trzech kategoriach, gdyż uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe, w tym:

- I kategoria – uczniowie kl. I-III szkoły podstawowej,

- II kategoria – uczniowie kl. IV-IV szkoły podstawowej,

- III kategoria – uczniowie klas gimnazjalnych.

Komisja jurorska w składzie: Maria Milachowska, Anna Bajor i Joanna Malczewska oceniała zmagania uczniów klas młodszych. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszyscy świetnie się przygotowali. Jury jednogłośnie wybrało zwycięzcę, a została nim Karolina Buława – uczennica Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku. Karolina zaprezentowała tekst własny pt. „Podróże chomika Chrobrego”. Zwyciężczyni zachwyciła nie tylko kunsztem pięknego czytania, ale też własną twórczością i interpretacją.

W grupie starszej prezentacji przysłuchiwali się jurorzy w składzie : Renata Bukolt, Ewa Węgrzyn oraz Małgorzata Tafelska. Popisy uczniów w tych kategoriach sprawiły jurorom wiele satysfakcji i przyjemności, choć zmagania były wyrównane i emocjonujące. Dla przypomnienia: w zmaganiach uczestniczyli finaliści I etapu szkolnego. Mistrz jest tylko jeden , więc było o co walczyć.  Jury zdecydowanie dokonało wyboru i tak:

- w kategorii  klas IV-VI SP tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Katarzyna Bodzińska – uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Kasia pięknie przeczytała fragment „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery.

- w kategorii gimnazjum – Mistrzem został Szymon Jawdyk – uczeń Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim, który urzekająco przeczytał fragment utworu Aliny Goldnikowej „Ściągaczka”.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania za udział.

Dziękujemy wszystkim  uczestnikom za urzekające prezentacje, opiekunom  za zaangażowanie i wsparcie swoich podopiecznych oraz miłą, przyjazną atmosferę, która towarzyszyła spotkaniu.

Kolejne zmagania o tytuł Mistrza Pięknego Czytania za rok! Już dziś serdecznie zapraszamy!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |