Misia już po premierze

Dodane 21 czerwca 2017

We wtorek i środę, 20 i 21 czerwca br. w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie odbyła się premiera przedstawienia teatralnego pt. „Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie” oparte na opowiadaniu Mariusza Niemyckiego. W rolę książkowych postaci wcielili się pracownicy naszej biblioteki!

Występ miały okazję obejrzeć dzieci i nauczyciele z okolicznych szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele samorządu i instytucji oświatowych.

„Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie” to książka dla dzieci autorstwa Mariusza Niemyckiego, która w tym roku została wydana przez Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Kr. Główną bohaterką opowiadania jest 10-letnia Michalina, która, za sprawą magicznego pierścienia, przenosi się w czasie i podróżuje po dawnym i współczesnym Sępólnie. Z myślą o najmłodszych sępoleńscy bibliotekarze postanowili przybliżyć przygody Misi i wcielili się w książkowe postaci. Przedstawienie teatralne, które wyreżyserowała pani Maria Kryger, obejrzało blisko 300 dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli z gminy Sępólno, nauczyciele oraz zaproszeni goście: starosta sępoleński Jarosław Tadych, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Sępólnie Kr., Bogumiła Bławat, dyrektor ZOOS Marek Tymecki, dyrektor CSiR Marek Chart, komendant KPP w Sępólnie Paweł Zawada oraz dyrektor Gminnego Przedszkola nr 2 „Bajka” w Sępólnie Joanna Stońska. Maluchy z zaciekawieniem przyglądały się popisom aktorów, a występ nagrodziły gromkimi brawami. Szczęściarze otrzymali nawet magiczne pierścienie. Kto wie, może też przeniosą ich w czasie? Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy ciekawość dzieci. Nasza biblioteka zaprasza chętnych, którzy chcieliby poznać więcej przygód Misi!

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |