Kulinarne podróże po literaturze

Dodane 21 czerwca 2017

12 czerwca br. ruszył projekt pt. „Kulinarne podróże po literaturze” skierowany do dzieci w wieku 7-10 lat. Celem projektu jest kultywowanie tradycji narodowej i regionalnej. W każdy poniedziałek (do 10 sierpnia) uczestnicy spotykają się w bibliotece i kawiarni Tea Lady na sępoleńskim molo.

Dzieci podróżują po literaturze i poznają przepisy kulinarne postaci znanych z literatury polskiej i zagranicznej. Poznały już serię książek Joanny Krzyżanek o Cecylce Knedelek. Mają też za sobą „małe co nieco”, czyli spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i warsztaty kulinarne. Wstępem do zajęć było zapoznanie się z „Dobrymi manierami Kubusia Puchatka”. Gdy już wszyscy opanowali savoir-vivre przy stole, dzieci zabrały się do przygotowania czekoladowych ciasteczek Puchatka i „pićka na lato”. Pani Ewelina Krzanik z Tea Lady wytłumaczyła dzieciom, w jaki sposób powstaje czekolada. Dzieci dzielnie pomagały jej przygotować płynny produkt, a własnoręcznie pokruszyły ciastka i przyozdobiły swoje cukiernicze wyroby owocami, orzechami i miętą. Oprócz tego przygotowały orzeźwiającą oranżadę. Wszystkie czekoladowe babeczki zniknęły w mgnieniu oka. Zuzia Płotka, Zuzia Piszczek i Karol Dubiel okazali się najbardziej obiecującymi kucharzami.

Przed nami kolejne kulinarne spotkania. Czekają na nas książkowa Martynka, Mikołajek, Kuba i Buba oraz inne postaci, których przepisy będziemy testować. Do zobaczenia!

 

Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowany przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Bydgoszczy.


 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |