Wakacje w „Bajowym zakątku” na półmetku

Dodane 9 sierpnia 2017

Za nami pierwszy tydzień wakacji. W „Bajkowym zakątku” dzieci wędrują po okolicy śladami naszych przodków, szukając baśni, legend i podań, a przy okazji poznają tajemnice polskich miast.

W ramach projektu „Bajkowy zakątek” uczestnicy zajęć spędzają wolny czas na poznawaniu literatury dziecięcej. W formie zajęć plastyczno-literackich przybliżane są im legendy, baśnie i podania polskie. W pierwszym tygodniu dzieci stworzyły własne królestwa z kolorowych materiałów papierniczych i wymyśliły legendy dotyczące powstałych królestw. Pracowały także z mapą Polski, wyszukując na niej miasta związane ze znanymi legendami. W ramach zajęć teatralnych dzieci mogły pochwalić się swoimi zdolnościami manualnymi i wykonały własne pacynki. By poczuć letnią aurę, nie zabrakło również gier i zabaw w terenie.

Przed nami jeszcze kilka dni w „Bajkowym zakątku”. Towarzyszyć nam będą atrakcje związane z naszym regionem.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowany przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Bydgoszczy.