Przeszłość wkomponowana w teraźniejszość

Dodane 9 sierpnia 2017

Z okazji Dni Sępólna nasza biblioteka przygotowała dla mieszkańców miasta niekonwencjonalną wystawę fotografii pt. „Gdyby…”.  To archiwalne i współczesne zdjęcia Sępólna wkomponowane w jedną całość. Autorem powstałych grafik i opisów jest historyk Łukasz Jakubowski.
W poniedziałek w Wozowni nastąpiło otwarcie wystawy, na którym pojawili miłośnicy lokalnej historii.

Co by było, gdyby…? Współczesne Sępólno widziane przez pryzmat minionych dziesięcioleci – tak można scharakteryzować wernisaż przygotowany przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie. Wystawa pt. „Gdyby…” to 26 archiwalnych fotografii przestrzeni miasta nałożonych na te współczesne z objaśniającymi opisami umieszczonych na 15 planszach. Odnaleźć na nich można m. in. miejski rynek, budynki przy ul. Hallera, obrazy wysiedlania ludności polskiej na ul. Młyńskiej i wiele innych miejsc mających znaczenie dla miasta. Pomysłodawca tego przedsięwzięcia udowodnił, że historia to też przestrzeń, która przez kilkadziesiąt czy kilkaset lat wbrew pozorom nie zmienia się. – Podróżować można wszerz, można wzdłuż, ale można również podróżować w głąb. Ideą powstałych kompozycji ma być właśnie podróż w głąb Sępólna, w głąb jego historii. – powiedział podczas otwarcia autor Łukasz Jakubowski, nawiązując do słów reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego. Ci, którzy razem z nami udali się w tę podróż, mieli okazję zobaczyć jednocześnie przeszłość i teraźniejszość.

Wystawę można zwiedzać do 30 września br. w Wozowni w godzinach otwarcia Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Jeziornej.

 


Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |