IMPRESJE MALARSKIE STUDENTÓW UTW

Dodane 10 sierpnia 2017

W bibliotece do końca sierpnia można zwiedzać wystawę studentów Uniwersytetu III Wieku przy Stowarzyszeniu „Duże Różowe Słońce”, które powstały podczas warsztatów malarskich w ramach projektu „Senior na szóstkę” dofinansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie. Prace powstawały pod czujnym okiem Pana Zbyszka Morzyńskiego ,który udzielał pierwszych fachowych wskazówek i porad.

Wernisaż wystawy pn.: „Interpretacje malarskie mieszkańców Sępólna” odbył się 8 sierpnia w bibliotece. Swój dorobek malarski zaprezentowały następujące osoby: Bronisława Głowicka, Barbara Gołaś, Małgorzata Jarczyńska, Łucja Korczak, Maria Pestka, Alicja Radomska, Elżbieta Walczak, Teresa Zamroczyńska, Robert Darski.

Obrazy zostały pogrupowane tematycznie. Każda grupa obrazów dysponowała wyodrębnioną przestrzenią, w ramach której prezentowały się prace zbliżone tematycznie. Na wielu z nich można było doszukać się rodzimych, sępoleńskich akcentów.

Twórcy obrazów  to ludzie o różnych zawodach i doświadczeniach, których łączy wspólna pasja: malarstwo. Każdy z nich gdzie indziej szuka inspiracji i gdzie indziej ją znajduje. Jednak dla wszystkich najważniejsze jest, by w obrazach oddać przeżycia, odczucia  jakie towarzyszą im w chwili tworzenia. Utrwalają te wrażenia i emocje na płótnie.

Ciepło i serdecznie wyraził się o twórczości wszystkich artystów Zastępca Burmistrza Pan Marek Zieńko, którego zadziwił dorobek malarski studentów, różnorodność technik, tematów.

Nasza wystawa to zachęta do refleksji i zatrzymania się na chwilę w codziennym pędzie życia, oraz zaproszenie do spojrzenia w osobisty, intymny świat każdego z nas.