Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego rozstrzygnięty

Dodane 10 sierpnia 2017

Z okazji trwających  Dni Miasta,  przygotowaliśmy dla mieszkańców i jego sympatyków Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego. Pierwszą laureatką  testu została Marzena Hippler z Sępólna, która w nagrodę otrzymała nowiutki rower.

Punktualnie o godzinie 9.00 w dniu 7 sierpnia br. w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie , trzynastu uczestników przystąpiło do rozwiązywania testu, składającego się z 40 pytań o różnym stopniu trudności. Na udzielenie poprawnej odpowiedzi mieli  45 minut. Zmagania uczestników oceniała Komisja Testu w składzie: Grażyna Kędzierska- dyrektor biblioteki,  Leszek Skaza- regionalista i Łukasz Jakubowski- historyk .Po sprawdzeniu zakodowanych testów okazało się, trzech uczestników zdobyło identyczną ilość 28 punktów i aby wyłonić zdobywców drugiego i trzeciego miejsca, konieczna była dogrywka. Ostatecznie test wygrała Marzena Hippler, która poprawnie odpowiedziała na 29 pytań. Miejsce drugie zajął Adam Halama , trzecie Jacek Król. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: rower, tablet i robot kuchenny, ufundowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Pierwszy  Wielki Test z Historii Sępolna Krajeńskiego przeszedł już do historii. Test to także wyzwanie dla organizatorów . Swoją wiedzę o mieście zweryfikowali  ludzie różnych zainteresowań, profesji, w różnym wieku tzn. od 14 do 76 lat. Gratulujemy uczestnikom wiedzy, odwagi, zainteresowań.

Kolejny Test i  zmagania historyczne już za rok!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |