Kobieta w podróży

Dodane 18 września 2017

W środę, 13 września 2017 r. sępoleńska biblioteka gościła dziennikarkę, blogerkę, globtroterkę, autorkę książek i poradników podróżniczych – Marzenę Filipczak, kobietę, dla której podróżowanie stało się pasjonującym sposobem na życie.
Wiodącym tematem spotkania była relacja z dwóch podróży w pozornie niebezpieczne i nieprzyjazne, a zarazem mało popularne rejony turystyczne świata. Pierwsza z nich wiodła trasą: Armenia i Górski Karabach, Gruzja, Osetia Północna, buddyjska Kałmucja, Uzbekistan i Kirgistan. Natomiast podczas drugiej wyprawy podróżniczka odwiedziła Kurdystan w granicach Turcji i Iraku, Iran, Turkmenistan i kawałek Kazachstanu. W sumie Pani Marzena spędziła w drodze cztery miesiące. Zebrane materiały posłużyły jej do wydania książki pt.: „Między światami”.
Podczas spotkania Marzena Filipczak opowiadała między innymi o egzotycznych
i malowniczych krajobrazach, o zwyczajach, religii, tradycji i codzienności, o gościnności mieszkańców, którzy nad samotną podróżniczką roztaczali opiekę, o sposobach na znalezienie odpowiedniego noclegu, o traktowaniu w poszczególnych kulturach lokalnych kobiety
i w jakim stopniu te zasady obowiązują turystki. Relacji z podróży towarzyszył pokaz slajdów ze zdjęciami zrobionymi osobiście przez dziennikarkę.
Wszystkich zainteresowanych jak niebanalnie podróżować po świecie zachęcamy do zapoznania się z innymi książkami Pani Filipczak: „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet”, „Lecę dalej. Tanie podniebne podróże”, „Rozważnie i romantycznie”
Spotkanie zostało sfinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przez Instytut Książki.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |