Nowa oferta zajęć dla dzieci

Dodane 26 września 2017

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą zajęć dla dzieci w naszej bibliotece.

1. Zajęcia dla najmłodszych

  • Wieczorynka w bibliotece – poniedziałki godz. 16:30

Serdecznie zapraszamy najmłodszych czytelników na cotygodniowe, godzinne spotkania z bajką na dobranoc. W czasie wieczorów będziemy przy muzyce i świetnej zabawie poznawać literaturę dziecięcą i bajkowy świat. Spotkania te to dobra okazja, aby zawrzeć nowe znajomości z rówieśnikami oraz mile spędzić czas z rodzicami. W październiku poznawać będziemy znane wszystkim bajki i baśnie braci Grimm. Tematy na październik: Baśnie braci Grimm (2.10.2017 – „Tajemnica stańcowanych pantofelków”, 9.10.2017 – „O chłopcu, co nie znał strachu”, 16.10.2017 – „Czterej muzykanci z Bremy”, 23.10.2017 – „Jagódka”)

  • BAJKOTEKA –  czyli co lubię  czytać, słuchać, oglądać – ostatni poniedziałek każdego miesiąca, godz. 16:30

Każdy z nas ma jakieś hobby. Jedni lubią czytać książki, drudzy słuchać określonej muzyki, jeszcze inni oglądać filmy, przedstawienia teatralne. Jak zachęcić do korzystania z tego dorobku? Na zajęciach będziemy mieli okazję podyskutować na te tematy i obejrzeć to co nas zainspiruje. Zaczynamy 30 października spotkaniem Co trzeba wiedzieć o bajkach dla dzieci?

2. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat

  • SŁOWA MALOWANE – zajęcia edukacyjne wokół książki

Zapraszamy dzieci na cykl zajęć o charakterze literacko – plastycznym, podczas których będziemy poznawać krótkie utwory znanych autorów piszących dla dzieci. W trakcie spotkań powstaną twórcze prace uczestników, czemu towarzyszyć będzie dobra zabawa.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla grup zorganizowanych jak i indywidualnych odbiorców. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek (w październiku będą to: 2, 9, 16, 23 i 30) o godz. 10:00.

Odbywać się będą w każdy wtorek – Bajki o zwierzętach o godz.10:00

3. „Balbina” zaprasza na zajęcia teatralne dla dzieci

  • TEATRAŁKI – zajęcia teatralno- kreatywne – raz w miesiącu (pierwszy czwartek miesiąca, godz. 14:00)

Zajęcia zaczynamy 5.10.2017r. Temat – „Pacynkowe opowieści”

Zajęcia łączące elementy teatru z plastyką pozwolą dzieciom w przyjemny i pełen zabawy sposób rozpocząć swoją teatralną przygodę. Wprowadzą dzieci w magiczny świat wyobraźni i teatru. Bazując  na ćwiczeniach ruchowych  i muzycznych będą kreować niesamowite historie oparte na literaturze dla dzieci.

  • Uwaga! Dzieci na scenie!zajęcia odbywać się będą w każdy piątek o godz. 14:00

Teatr dla dzieci to nie tylko zabawa, ale i nauka. Uczestnicy mają możliwość wejścia w nietypowe role, wczucia się w nie, przeżywania całkiem nowych emocji. Młodzi twórcy działający w grupie „Balbina” będą mieli okazję współtworzyć scenariusze i kreacje postaci. Efektem pracy będą przedstawienia wystawiane w bibliotece.

4. DKK dla dzieci

Przyjdź do biblioteki i dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci!

Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać
o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność
z dyskutowania o literaturze. Uczestnictwo w Klubie oprócz doskonałej zabawy daje również możliwość poznawania nowości książkowych i nieznanych dotąd autorów.

Zapraszamy w ostatni wtorek każdego miesiąca o godz. 15:30.  Zaczynamy 31 października od książki Amelii Cobb – „Zosia i jej ZOO”.

5. GAMEmania w bibliotece!

W każdą środę czytelnia dla dzieci zamienia się w prawdziwą salę zabaw. Zapraszamy wszystkich chętnych do gier stolikowych, komputerowych oraz sportowej i tanecznej rywalizacji z Xbox’em 360.

6. Bohaterowie bajek – zajęcia cykliczne, odbywające się dwa razy w miesiącu – w czwartki. Pierwsze spotkanie 12 października o godz. 10:00 i 16:00. Bohaterem dnia będzie Franklin – ulubieniec wielu małych dzieci.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |