Anioły w bibliotece

Dodane 14 listopada 2017

Z okazji XIX Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zorganizowała konkurs plastyczny pt. „SIEDZI ANIOŁ W NIEBIE”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą postać Anioła. Na konkurs wpłynęło 80 prac. Prace oceniało Jury w składzie: Ireneusz Jeliński, Joanna Łangowska, Katarzyna Falkowska i Anna Sontowska. Przyznano następujące nagrody:

W kategorii klas I – IV szkoły podstawowej – I miejsce – Michalina Barabas, II miejsce Nikodem Aderjahn, III miejsce – Patrycja Berezicka oraz dwa wyróżnienia  - dla Julii Adamczak i Marty Karbowiak.

W kategorii klas V – VII szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych – I miejsce – Julia Pick, II miejsce – Karolina Taff, III miejsce – Marta Jarska oraz wyróżnienie dla Marty Niemczyk.

Podczas trwania konkursu realizowano w sępoleńskiej bibliotece zajęcia literacko – plastyczne dla najmłodszych dzieci pt. „Niesforne aniołki”. Inspiracją dla organizatorów była książka Carla Barnhilla o spacerze przez biblię. Krótkie historyjki i opowiadania o aniołach pozwoliły dzieciom wysunąć wnioski, że są to  „niegrzeczne dzieci mieszkające w chmurowych zamkach”. Każdy z uczestników zajęć narysował Anioła Stróża i opowiedział swoją historię. Z powstałych prac powstały kolorowe plansze z motywami biblijnymi.

Wszystkich zachęcamy do zapoznania się z książką „Niesforne aniołki: spacer przez biblię dla przedszkolaków” Carla Barnhilla oraz obejrzenia wystawy.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |