2xK

Za oknem coraz chłodniej i ciemniej. Zanim porwie nas szał świątecznych zakupów i zapłoną lampki na choince w bibliotece odbywają się ostatnie tegoroczne spotkania.

W ostatnim czasie w ramach projektuBiblio rozmaitościdofinansowanego przez MKiDN mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach Annę Kamińską – pisarkę, dziennikarkę, autorkę reportaży, absolwentkę polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i Sławomira Kopra – historyka, dziennikarza, autora licznych publikacji historyczno-biograficznych.

Historyk opowiadał o tematach, których próżno szukać w podręcznikach historii. Popularyzuje historię poprzez anegdoty i wydarzenia z życia prywatnego swoich bohaterów –  ludzi z krwi i kości, którzy kochali, popełniali błędy, odnosili sukcesy, doznawali porażek. Mieli nałogi, bywali w kłopotach finansowych, kłócili się z bliskimi i przyjaciółmi.

Natomiast Anna Kamińska to autorka książek biograficznych o niezwykłych i silnych kobietach, przecierających szlaki tam, gdzie wcześniej kobiety nie miały łatwo – himalaistkach Halinie Kruger-Syrokomskiej i Wandzie Rutkiewicz oraz badaczce Puszczy Białowieskiej Simonie Kossak. O Puszczy Białowieskiej opowiada też jej książka „Białowieża szeptem”. Książki Anny Kamińskiej napisane są w lekkim, gawędziarskim stylem.

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością pisarzy, których książki znajdują się w naszej bibliotece.

Spotkania zorganizowano w ramach projektu „Biblio rozmaitości” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej aktualności

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…
W ostatni piątek w Bibliotece Publicznej w Sępólnie poczuliśmy to szczególnie dobitnie! Czytelnię dla dorosłych przyoblekliśmy w świąteczne szaty. Na ich tle rozgościł się zespół Heyser Band, który tego dnia zagrał dla zgromadzonej publiczności kilka znanych i lubianych utworów, zazwyczaj królujących na grudniowych playlistach… Nastrojowe oświetlenie, ustrojona sala, dobrze dobrany repertuar oraz pozytywna energia bijąca ... 2xK
Czytaj więcej...
W pięć dni dookoła świata!
Zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat na wielką, zimową wyprawę do pięciu kontynentów. Podczas zajęć uczestnicy przekonają się w co bawią się dzieci na całym świecie oraz jak mocno jedzenie związane jest z historią, kulturą i przyrodą kraju, w którym powstało. Każdy dzień, pełen tematycznych zabaw, poświęcony będzie innej części świata. Zajęcia inspirowane książkami „Mapy” ... 2xK
Czytaj więcej...