Bajki o kolorach jesieni – wieczorynka w bibliotece

W sępoleńskiej bibliotece rozpoczęliśmy cotygodniowe spotkania z bajką na dobranoc przeznaczone dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Zajęcia zaczęły się od poszukiwania jesieni w książkach dla dzieci. Młodych odkrywców zainteresowały opowieści o zmianach zachodzących w przyrodzie, barwach jesieni, przygotowaniach zwierząt do zimy. W trakcie kilku tygodni najmłodsi czytelnicy mieli okazję poznać historię m. in. Ani Robaczek, która uratowała pszczoły, historię pestki i małego jajka, z którego wykluło się pisklę, a z pestki urosło piękne duże drzewo. Na małą chwilę uczestnicy zajęć zamienili się także w detektywów przyrody. Rozwiązywali zagadki i przeprowadzili śledztwo, aby ustalić kto jest tajemniczym złodziejem liści w historii o tym samym tytule. Zajęciom towarzyszyły kreatywne zabawy plastyczne, które dały dzieciom dużo radości i satysfakcji. Cykl zajęć o jesieni zakończyliśmy wyborem najciekawszych książek o tej porze roku, które warto wypożyczyć w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Wszystkim małym i dużym czytelnikom polecamy książki na jesienne wieczory. My już przeczytaliśmy – teraz Wy przeczytajcie!

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 15:30 w ramach programu „Rodzinne czytanie” kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Więcej aktualności

Wielka Liga Czytelników – nowa edycja
Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim po raz kolejny przystąpiła do udziału w projekcie i pełni funkcję koordynatora powiatowego konkursu “Wielka Liga Czytelników” w województwie kujawsko – pomorskim. VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników to konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych. Jego głównym celem jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego ... Bajki o kolorach jesieni – wieczorynka w bibliotece
Czytaj więcej...