Co kryje worek św. Mikołaja?

Od samego poniedziałku Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim przygotowywała się na przyjście Mikołaja. Jednak tuż przed mikołajkami był on bardzo zajęty … i wysłał do nas swojego pomocnika.

Pomocnik mimo ciężkiej pracy potrafił wykrzesać z siebie mnóstwo energii. Mali czytelnicy, którzy wraz ze swoimi rodzicami wypełnili biblioteczną czytelnię po brzegi, mieli okazję poznać jedyny w swoim rodzaju, tajemniczy mikołajowy worek. Jak się później okazało rzeczy w nim schowane potrafiły latać, a nawet znikać! Do zabawnych konkursów pełnych sztuczek magicznych zaproszono Jędrka, Oliwiera, Zosię oraz Fabiana. Wszystkie małe elfy ze swoimi wyzwaniami poradziły sobie śpiewająco!  Jednak najważniejsze zadanie dnia powierzono sześcioletniej Klarze. Otrzymała ona puste pudełko, w którym pod koniec spotkania miała pojawić się informacja od Świętego Mikołaja. Klara pilnowała pudełeczka jak oka w głowie, ale pod koniec spotkania okazało się, że Mikołajowi udało się wykorzystać chwilę nieuwagi i wcisnąć tam list, który informował, że szóstego grudnia każde z dzieci znajdzie coś w swoim bucie.

Świetna zabawa połączona z pokazami świetlnymi  wprowadziła nas w mikołajkowy nastrój. Przy okazji każdy mały czytelnik mógł wypożyczyć już książki pełne świątecznych historyjek. Na półkach zostało jeszcze kilka pozycji. Może czekają właśnie na Ciebie?

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Biblio rozmaitości”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

Więcej aktualności

Pan Poeta w bibliotece
Niedawno sępoleńską bibliotekę odwiedził niezwykły Pan – Pan Poeta – a wszystko to za sprawą warsztatów literackich dla najmłodszych. Na początku uczestnicy poznali „Kurę, co tyła na diecie” oraz zasady zdrowego odżywiania. Co powoduje tycie? A jakie potrawy sprzyjają zdrowej sylwetce? Dzieci nakarmiły kurę pluszowymi owocami i warzywami, a także popływały z nią na morzu ... Co kryje worek św. Mikołaja?
Czytaj więcej...
Podsumowanie warsztatów z kartonażu
W Bibliotece Publicznej w Sępólnie zakończyły się 10-godzinne warsztaty z kartonażu prowadzone przez Panią Beatę Bohaczyk. Co poniedziałek spod rąk uczestniczek warsztatów wychodziły małe arcydzieła (notesy, pamiętniki, albumy, pudła i pudełeczka na bibeloty). Wiele pomysłów miało w sobie ogromny potencjał. Nawet niedowiarkowie, którzy uważali się za beztalencia byli dumni ze swych wytworów. Warsztaty były zorganizowane ... Co kryje worek św. Mikołaja?
Czytaj więcej...