Czerwony Kapturek pełen magii.

W środę, 10.08.2022 r., wraz z Teatrem Falkoshow Zaułek Animacji zaprosiliśmy najmłodszych mieszkańców Sępólna Krajeńskiego oraz ich rodziców i dziadków na familijny, plenerowy spektakl pt. „Zaczarowany Kapturek”  

Każdy z nas choć raz czytał lub słuchał baśń o Czerwonym Kapturku, więc mogłoby się wydawać, że ta historia nas już niczym nie zaskoczy. Na szczęście na scenie pojawił się aktor-magik, który przedstawił nam tę opowieść w zupełnie inny sposób.

Czerwony Kapturek nie była tą grzeczną dziewczynką, którą znamy: niechętnie pomagała mamie w sprzątaniu i nie lubiła spacerować po lesie. Pewnego dnia, gdy musiała zanieść kosz z lekami do babci, otrzymała jednak magiczny czerwony kapturek, który próbował ją uchronić przed czyhającym niebezpieczeństwem ze strony wilka.

Klimatyczna muzyka i pouczający morał stworzyły niezapomniane widowisko zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dodatkowym atutem przedstawienia była barwna scenografia, która jak za dotknięciem magicznej różdżki zmieniała się i przenosiła widza w różne miejsca zdarzeń. Po spektaklu aktor opowiedział widowni na czym polega specyfika teatru pacynek. Mamy nadzieję, że ta wersja baśni braci Grimm zaczarowała Was równie mocno!

Spektakl  zorganizowano w ramach projektu „Biblio rozmaitości” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej aktualności