Hłasko bez tajemnic. Spotkanie z Radosławem Młynarczykiem

90 lat temu, 14 stycznia 1934 roku, urodził się Marek Hłasko. Pisarz i scenarzysta, ikona kultury, symbol straconego pokolenia. W związku z tą rocznicą rok 1924 został przez sejm ogłoszony rokiem Marka Hłaski.

W ostatni czwartek spotkaliśmy się zatem z Radosławem Młynarczykiem, autorem książki „Hłasko. Proletariacki książę”, aby z jego pomocą odczarować biografię pisarza i obalić kilka związanych z nią mitów. Krótkie, chociaż burzliwe życie autora „Pierwszego kroku w chmurach” stwarzało doskonałe warunki do rozwoju i utrzymania legendy polskiego Jamesa Deana. Hłasko nie okazał się co prawda zrodzonym w biedzie i występku synem Marymontu. Za to utalentowanym literatem, głosem swojego pokolenia – już jak najbardziej tak.

O pisarskiej klasie Hłaski najlepiej się przekonać, sięgając po którąś z jego książek. Tajemnice życiorysu odsłoni zaś przed nami znakomita biografia autorstwa naszego czwartkowego gościa. Po „Pierwszy krok w chmurach”, „Następnego do raju” czy „Hłaskę. proletariackiego księcia” zapraszamy więc do naszej biblioteki!

Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu pt. „Akademia wyobraźni”, dofinansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie, a realizowanego przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce.

Więcej aktualności

Małe tęsknoty, ciche marzenia …
W czwartkowe popołudnie biblioteka tętniła życiem za sprawą Pani Anny Kani,która postanowiła z szerszą publicznością podzielić się swoją pasją – malarstwem. Malarstwo to piękna sztuka przelewania tego co się widzi i czuje na płótno. Jej obrazy – pejzaże, martwa natura, kwiaty i abstrakcje przepełnione są radością życia, szczęściem i miłością. Sztuką przecież można się bawić ... Hłasko bez tajemnic. Spotkanie z Radosławem Młynarczykiem
Czytaj więcej...