Mistrzowskie czytanie Antologii Niepodległości

25 uczestników z 11 szkół w powiecie sępoleńskim stanęło do rywalizacji o tytuł Mistrza Pięknego Czytania, w ramach V jubileuszowego konkursu zorganizowanego przez naszą bibliotekę.
W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku młodsi uczestnicy zaprezentowali teksty o charakterze patriotycznym, starsi wybierali jeden z 44 tekstów Antologii Niepodległości, którą Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok.
Jury w składzie Renata Bukolt, Bożena Krogulec oraz Małgorzata Tafelska oceniając dykcję, interpretację tekstu, płynność i poprawność czytania wyłoniło następujących mistrzów:

w kategorii klas I-III SP –  tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Zuzanna Artwikuczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim – która urzekająco przeczytała „O Lechu i Białym Orle” Mariana Orłonia.

– w kategorii klas IV-VI SP – tytuł Mistrza Pięknego Czytania wywalczyła Marita Grabiec, uczennica Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie, która zachwyciła jury swoją interpretacją „Marcina Kozery” Marii Dąbrowskiej.

– w kategorii klas VII/Gimnazjum zeszłoroczny tytuł Mistrza Pięknego Czytania obronił uczeń Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim – Szymon Jawdyk, który zaprezentował fragment „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

– w kategorii szkół średnich Mistrzem Pięknego Czytania została Julia Rogowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim, która występując jako ostatnia prezentując fragment „Potopu” Henryka Sienkiewicza, potwierdziła tylko zasadę, że „ostatni będą pierwszymi”.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania za udział. Dziękujemy wszystkim za przepiękne prezentacje, a opiekunom  za ich zaangażowanie i wsparcie swoich podopiecznych. Kolejne zmagania o tytuł Mistrza Pięknego Czytania za rok! Już dziś serdecznie zapraszamy!

Więcej aktualności

Książkomaniacy łączcie się!
Wszystko zaczęło się od książki „Panna Jones i Książkowego Emporium” Sylvii Bishop. Oddział dla dzieci zamienił się w prawdziwe emporium i tak jak w książce pojawiły się u nas kolorowe sale, w których można było czytać, rozwiązywać zagadki literackie i uczestniczyć w zabawach teatralnych.
Czytaj więcej...
Finanse bez tajemnic w bibliotece
Jak zarządzać własnym budżetem domowym, czy przelewy przez Internet są bezpieczne, jaki wybrać bank, jak robić zakupy przez Internet – to zagadnienia, o których dowiesz się podczas spotkania „O finansach w bibliotece”.
Czytaj więcej...