Nie lubi bylejakości

W czwartkowe południe w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek. Od samego początku wiedzieliśmy, że będzie to wyjątkowe wydarzenie, gdyż młodzi czytelnicy znali już twórczość pani Agnieszki.

Spotkanie przybrało formę spontanicznej i swobodnej rozmowy między uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim a samą autorką. Przemyślane i dociekliwe pytania daleko odstawały od tych typowych, zadawanych przez dzieci podczas imprez tego typu. Dzięki nieograniczonej ciekawości uczestników dowiedzieliśmy się m.in. która z książek autorki odwołuje się do jej osobistych doświadczeń,  jak wygląda praca nad tekstem na zamówienie oraz tego, że pani Agnieszka nie ma w zwyczaju chować wierszy do szuflady. Na pytanie o to, ile lektur napisała odpowiedziała krótko – „ja nie piszę lektur, piszę książki. A o tym, że stają się lekturą dowiaduję się później”.

Pisarka dała się poznać jako osoba ambitna, która nie uznaje bylejakości – woli nie wydać książki, niżeli żałować oddania do druku czegoś, z czego nie jest zadowolona. Podczas spotkania kilkakrotnie podkreśliła jak ważne jest radzenie sobie z krytyką, która niejednemu podcięła skrzydła.

W tym miejscu pragniemy podziękować wychowawcom klas za przygotowanie uczestników do tego spotkania. Widać było, że dzieci znają nie tylko obowiązkową lekturę szkolną, a też inne teksty autorki, a w ich głowach kłębiło się milion pytań, które koniecznie musiały zadać. Takie spotkania to czysta przyjemność!

Więcej aktualności

Królestwo baśni i legend polskich – konkurs plastyczny
Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7–10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w konkursie plastycznym pt. „Królestwo baśni  i legend polskich”. Celem konkursu jest promowanie baśni regionu oraz baśni i legend polskich. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej bajkową krainę, którą spotkać można w polskich baśniach. W świecie książek może się przecież ... Nie lubi bylejakości
Czytaj więcej...
Radek i Zosia z tytułem Mistrza Polski
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie – Radosław Serówka oraz Zofia Kołodyńska – zostali Mistrzami Polski w ogólnopolskim konkursie czytelniczym pn. „Wielka Liga Czytelników”. Koordynacją konkursu na poziomie powiatowym zajęła się po raz kolejny nasza biblioteka. „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-8 ... Nie lubi bylejakości
Czytaj więcej...