O słowiku, latającym kufrze i świniopasie słów kilka.

Przez cały tydzień świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Była to świetna okazja, aby sępoleńską książnice odwiedziły dzieci, które jeszcze nigdy wcześniej nas nie odwiedziły jak i te, które odwiedzają nas regularnie.

Początek kwietnia to również dobry moment, aby przypomnieć sobie najbardziej znane baśnie Andersena, gdyż święto książki dla dzieci przypada właśnie w dzień jego urodzin.  Wśród przedszkolaków największą popularnością cieszą się opowieści o „Brzydkim Kaczątku”, „Calineczce”, „Księżniczce na ziarnku grochu” oraz „Małej Syrence”. Ale na tym nie kończy się ich wiedza! Rezolutne sześciolatki potrafiły swoimi słowami opisać też mniej znane utwory Andersena jak „Świniopas”, „Słowik” czy „Nowe szaty cesarza”.

Dodatkowo uczestnicy przekonali się, że życie Hansa Christiana Andersena wcale nie było usłane różami. Jako mały chłopiec musiał on porzucić szkołę i pomóc swojej mamie
w utrzymaniu domu. Jego historia pokazuje jednak, że nigdy nie jest za późno na naukę i że ciężka praca i rozwijanie hobby pozwala osiągnąć życiowy sukces.

Więcej aktualności

Wieczorynka w bibliotece
W czwartkowe popołudnia młodzi czytelnicy należący do Klubu Czytających Rodzinspotykają się w naszej bibliotece na wspólnym czytaniu. Tym razem mieli oni okazję poznać książkowe nowości wydawnicze. Szczególną uwagę dzieci zwróciły błyszczące okładki z magicznymi zwierzętami, takimi jak np.: Mopsorożek, Błyskolisek, Bąblinka czy Obłoczka. Postaci te stworzyła Matilda Rose, a przepiękne kolorowe ilustracje namalował Tim Budgen. ... O słowiku, latającym kufrze i świniopasie słów kilka.
Czytaj więcej...
Powiat sępoleński laureatami stoi.
Pięcioro uczniów reprezentujących trzy szkoły z powiatu sępoleńskiego awansowało do finału ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników koordynowanego przez naszą bibliotekę. Celem projektu WLC jest przede wszystkim kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, a także upowszechnianie kanonu krajowej literatury młodzieżowej. Udział w projekcie skutecznie oddziałuje na szeroko pojęty rozwój poprzez kształtowanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ... O słowiku, latającym kufrze i świniopasie słów kilka.
Czytaj więcej...